Eğitim Kurumlarında UV Dezenfeksiyon

Eğitim Kurumlarında UV Dezenfeksiyon

 

 

Anaokulları, Kreşler, Okullar, Kurslar, Dersaneler, Etüd Merkezleri vb Eğitim Verilen Binalarda Polmerco UV (UVC) Dezenfeksiyon Sistemlerinin Kullanımı

 

Çocukların vücut savunma mekanizmalarının tamamen gelişmemiş olması nedeniyle mikroplara karşı dirençleri daha düşüktür. Çocuklar virüs ve bakterilerden çok hızlı etkilenmekte ve iyileşme süreleri uzun sürebilmektedir.

 

Eğitim Kurumları, Polmerco UV Dezenfeksiyon Sistemleri ile öğrencileri arasında zararlı virüs ve bakterilerin yayılmasını engelleyebilir ve virüs ve bakterilerin etkilerini en aza indirebilirler. 


Çocukların savunma mekanizmalarının zayıf olması, öğrencilerin hijyen problemleri ve zararlı organizmaların sınıflar içerisinde hava yoluyla dolaşarak dağılmalarından dolayı okullarda kapalı alanlardaki havayı ve yüzeyleri Polmerco UV Dezenfeksiyon Sistemleri ile temizleyip, bulaşıcı hastalık vb. tehlikeleri yok etmek gerekmektedir. 

 


Antibiyotiklerin yetersiz kaldığı, tedavilerin uzun ve zahmetli olduğu hastalıklardan çocuklarımızı korumamız aslında hiç de zor değil.

 

Antibiyotiklere karşı gittikçe dirençli hale gelen bakteri ve virüsleri amaca uygun dizayn edilmiş Polmerco UV Dezenfeksiyon Sistemleri ile yok etmek çok kısa sürelerde  mümkün olmaktadır.

 

 

Polmerco UV Dezenfeksiyon Sistemleri ile hangi bakteri ve virüsleri yok edebiliriz ?

 

Eğitim kurumlarında görülebilen Adenovirus, Echovirus, Rotovirüs, Rhinovirus, Influenza, Streptococcus, Bordetella, Chlamydophila, Mumps, Measles, Mycoplasma, Varicellazoster, Streptococcus, Chlamydia, Coxsackievirus, Mycobacterium, Bordetella Chlamydia, Epidemik Parotid (Kabakulak) ve Solunuma ait Syncytial (Sinsityum)  Virus (RSV), mantar sporları vb bilinen tüm virüsler ve hemen hemen tüm bakteriler Polmerco UV Dezenfeksiyon Sistemleri tarafından çok kısa sürelerde yok edilebilirler. 


Polmerco UV Dezenfeksiyon Sistemleri ile hastalıkları çocuklarımızı etkilemeden durdurabiliriz. 

 

Polmerco UV dezenfeksiyon Sistemlerinin bir diğer büyük avantalı ise var olan virüs ve bakterileri yok ettiği gibi, kullanıldığı alanlarda bu mikroorganizmalar karşı sürekli koruma yapmaya da devam etmesidir

 

Eğitim kurumları; herhangi bir kimyasal kullanmadan sürekli koruma sağlayan Polmerco UVC Hava Dezenfeksiyon  ve Polmerco UVC yüzey dezenfeksiyon sistemlerini kullanarak, öğrencileri arasında zararlı virüs ve bakterilerin yayılmasını engelleyebilir veya etkilerini en aza indirgeyebilir

 

Okullarda UV Hava dezenfeksiyon sistemlerinin kurulabileceği merkezi klima santralleri olsa dahi Üst Oda UV Hava Dezenfeksiyon sistemlerinin doğrudan bireysel derslik içine yerleştirilmesi genel bir uygulama olmalıdır.Okullarda kullanılabilecek Polmerco UV Dezenfeksiyon sistemleri;


-    Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme (HVAC) sistemlerine takılan Polmerco UV Hava Dezenfeksiyon Sistemleri,

-   Polmerco UV Yüzey Dezenfeksiyon sistemleri,

-    HVAC Soğutma Ünitesinin UV Dezenfeksiyonu
-    Polmerco Üst Oda UVC dezenfeksiyon sistemi
-    Hava Sirkülasyonu Yapan Bağımsız Polmerco UV Hava Dezenfeksiyon SistemleriSağladığı avantajlar ve kullanım kolaylığı nedeniyle Polmerco UV Dezenfeksiyon teknolojilerinin uygulama alanları her gün artmaktadır;


    Bakteri, virüs, küf, küf sporları ve mantar dahil olmak üzeremikroorganizmalarınetkisiz hale gelmesi için belirli bir süre UVC ışınlara maruz kalmaları yeterlidir.

    Philips UVC ampullerin kullanıldığı Polmerco UVC dezenfeksiyon sistemleri Grip, Betavirüs, Rotovirüs, Çocuk felci, SARS, MRSA, Domuz Gribi, Kuş Gribi ve havada bulunan tüm virüslere karşı etkilidir.

    Mikroorganizmaları havadan süzerek tutan filtre teknolojilerinden farklı olarak UV lambaların kullanıldığı Polmerco UV dezenfeksiyon sistemleri havayı kirleten organizmaları yok eder.

    UV lambaların kullanıldığı Polmerco UV dezenfeksiyon sistemleri; yüzey dezenfeksiyonu, hava dezenfeksiyonu gibi pek çok uygulama alanına sahiptir.

    UV lambaların kullanıldığı Polmerco UVC dezenfeksiyon sistemleri; Ozon, duman vb salınımları yoktur.

    UV lambalar ve UV sistemler dezenfeksiyon için kimyasal kullanmaz.  Çevreye zararlı atıkları yoktur.

    UV lambaların kullanıldığı Polmerco UVC dezenfeksiyon sistemleri; sürekli maksimum seviyede çalışır, ayar yapmanız gerekmez.


    UV lambaların kullanıldığı Polmerco UVC dezenfeksiyon sistemleri;  havalandırma sistemi içerisindeki mikropları yok etmek için dizayn edilir ve HVAC sistemin içindeki ağır şartlara dayanabilecek şekilde tasarlanırlar.